TAPUMU NASIL ALACAĞIM ?

SÜRECİNİZİ TAKİP EDİN
Anasayfa > Okmeydanı > Haberler

50 Yıllık Rüya Gerçek Oldu

50 Yıllık Rüya Gerçek Oldu Okmeydanı İmara Açıldı

Beyoğlu Belediyesi’nin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, planın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edilmesini “Okmeydanı’nda 50 yıldır devam eden imar ve tapu hasreti sona erdi” şeklinde değerlendirdi

50 yıldır imar belirsizliği içinde yaşayan ve tapularını alamayacağı endişesi taşıyan Okmeydanı halkının artık yüzü gülüyor. Beyoğlu Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşları ve bölge halkı temsilcileri ile uzun süren çalışmaların ardından hazırladığı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy çokluğuyla kabul edildi. Planın kabul edilmesi bölgede yaşayan 88.000 kişinin rüyasının gerçek olması demek. Çünkü, nazım imar planına kavuşan bölge artık imara açıldı. Böylece, yıllardır hasretle beklenen sonuç ortaya çıktı ve bölge halkının tüm tereddütleri ortadan kalktı.

Demircan: Vatandaşımızın İçindeki Korku Sona Erdi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan planın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edilmesini büyük bir mutlulukla karşıladı. Okmeydanı’nda 50 yıldır devam eden imar ve tapu hasretinin artık sona erdiğini ifade eden Demircan, “Bugüne kadar vatandaşımız hep yıkım olacak korkusuyla bekledi. Çünkü elinde ne tapusu ne imar planı vardı. Bugün imarı da tapusu da garanti altına alındı. İçindeki korku sona erdi. Bu müjdeli haberi vatandaşımızla paylaşmaktan son derece mutluyuz. Sayın Başbakanımıza ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımıza bu süreçteki katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.